Please contact us for a price, quoting the part number ZF080-70-021.
Are you a motor trade business?
Suspension Spring Helper spring
H&R Spezialfedern ZF080-70-021
Suspension/Damping > Suspension Spring
Does this fit your car?
Specifications
Untensioned length [Inch]
3.27Inch
Untensioned length [mm]
83mm
Inner Diameter [inch]
2.76Inch
Inner Diameter [mm]
70mm
Spring Rate [N/mm]
9N/mm
Spring Rate [lbs/in]
51.5lbs/in
Theoretical block length [inches]
0.83Inch
Theoretical block length [mm]
21mm