Please contact us for a price, quoting the part number S90-6-10-042-N.
Are you a motor trade business?
Track Widening Eibach Pro-Spacer
EIBACH S90-6-10-042-N
Wheels > Track Widening
Does this fit your car?
Kit contains:
Specifications
Thickness [mm]
10mm
Track widening per axle [mm]
20mm
Centering Diameter [mm]
74.5mm
Thread Size
M14x1,5
Bolt Hole Circle Ø [mm]
120mm
Number of Holes
6
Surface
Anodized
Colour
silver
Follow installation instructions
Minimum height rim bevel [mm]
4.5mm